Program:"Wyszukiwarka schematów RTV (5 MB)

Kliknij aby skopiować program (5,2 MB) ver.1.03 - Freeware 
dla Windows 9x/2000/Me/Xp

Opis:
"Wyszukiwarka schematów RTV" to baza danych składająca się z przeszło 53200 rekordów. Umożliwia ona wyszukiwanie właściwego schematu do sprzętu na podstawie nazw układów scalonych lub sprawdzenie jakie układy znajdują się w danym modelu. Jest to program szczególnie przydatny dla serwisów RTV. Przy użyciu tego programu można odnaleźć schemat ukrywający się często pod inną nazwą lub podobny. Aplikacja ta umożliwia wprowadzanie do bazy nowych danych z własnych schematów oraz edycję istniejących danych. Aplikacja jest katalogiem - nie zawiera schematów. Jeśli poszukujesz schematu do telewizora zajrzyj na moją stronę: Schematy Tv  umieściłem tu kilka najpopularniejszych.
Uwaga! Program ma już 10 lat, dane pochodzą własnie z tego okresu, więc nie ma jeszcze informacji o telewizorach plazmowych czy LCD.

Instalacja:
Skopiuj plik TUTAJ (lub ten sam program podzielony na cztery pliki instalacyjne TUTAJ)

Przed instalacją trzeba rozpakować archiwum ic-baza.zip do tymczasowego katalogu, np. na pulpicie. 
Po rozpakowaniu, instalację rozpoczyna plik Setup.exe. Podczas procesu instalacji użytkownik może wskazać dowolny katalog na dysku do którego zainstalowane zostaną pliki programu. Są to:
BazaIc.exe – główny plik uruchamiający program
BazaIc.hlp – plik pomocy
BazaIc.cnt – spis tematów pomocy
Ic.dbf – baza danych o układach (nie ingerować bezpośrednio)
Ic.mdx –baza układów (nie ingerować bezpośrednio)
Typ.dbf – baza danych o kategoriach (nie ingerować bezpośrednio)

Typ.dbt – baza kategorii (nie ingerować bezpośrednio)
Typ.mdx – baza kategorii (nie ingerować bezpośrednio)
Wszystkie pliki powinny się znaleźć w tym samym katalogu. Dodatkowo zainstalowany zostanie sterownik baz “Dbase” (i DBE Administrator w panelu sterowania, o ile nie był wcześniej zainstalowany) oraz skrót w menu “Start”. Proces instalacji jest automatyczny.
Odinstalowanie programu jest dostępne w panelu sterowania, “Dodaj usuń programy”

Instrukcja obsługi programu:
Po uruchomieniu programu pojawia się główne jego okno umożliwiające przeglądanie danych , sortowanie i wyszukiwanie. Edycja danych odbywa się w osobnym oknie, więc nie ma możliwości przypadkowego ich skasowania. 
Po najechaniu myszką na przyciski lub inne elementy okna programu pojawiają się podpowiedzi oraz objaśnienie na dolnej linii statusu. Aby sortować dane w kolumnach trzeba kliknąć tytuł odpowiedniej kolumny. Dodatkowo opcje sortowania są dostępne przez menu główne i podręczne. Menu podręczne wywołuje się klikając prawym przyciskiem myszy na obszarze okna programu.

Kliknięcie na wybranym rekordzie w tabeli, przenosi nas do okna z wykazem układów w danym modelu. Przycisk “Powrót” przełącza z powrotem do okna głównego.
Aby zawężać ilość widocznych rekordów można wybrać z listy rozwijanej konkretną kategorię sprzętu. 
Aby odszukać producenta lub dany model sprzętu, wystarczy wprowadzić początkowe litery nazwy, nie jest też istotna wielkość liter.
W menu Pomoc zawarte są informacje o programie oraz moja reklama. Pomoc kontekstowa pojawia się po naciśnięciu na klawiaturze “F1”
Edycja danych:
Do okna edycji bazy danych wchodzi się przyciskiem “Edycja” lub z menu. Tylko w tym oknie możliwa jest edycja danych. Zabezpiecza to je przed przypadkowym skasowaniem.

Okno edycji podzielone jest na dwie części. Górna część służy do edycji istniejących danych, a dolna do wprowadzania nowych.
Aby wprowadzić nowe dane należy w dolnej części wypełnić okienka edycyjne. Kategorie sprzętu wybiera się z listy rozwijanej, pozostałe dane wypełnia się po uprzednim wstawieniu kursora. Naciśnięcie przycisku “Dodaj rekord powoduje przepisanie danych do bazy. Przycisk “Usuń rekord” wyświetla komunikat z pytaniem o potwierdzenie i usuwa wskazany rekord z bazy.

Przy wpisywaniu układów z tego samego modelu wystarczy wypełniać tylko to jedno okienko i przyciskiem “Dodaj rekord” wprowadzać kompletne rekordy.
Przy zmianie modelu okienka edycyjne czyści się przyciskiem “Wyczyść”
Aby korygować istniejące dane należy kliknąć przycisk “Edycja” w górnej części okna, tabela umożliwia wtedy edycję. Zatwierdzenie komórki następuje po przejściu do następnej lub przyciskiem “Zatwierdź edycję” na nawigatorze tabeli. 

informacje

Copyright: © SoftDarek 2000 - 2010
mój e-mail :

inne Programy Freeware,  Schematy Tv,   schemat 2,   schemat 3linki,    adwokat


 
 

Popsuł Ci się telewizor?  Serwis Tv Wrocław

Podziękowania dla www.elektroda.pl za bezpłatne miejsce na serwerze: